Α’ Φθιώτιδας: Άρης Αγ. Κων/νου – Α.Ο Στυλίδα 0-4

Α’ Φθιώτιδας

Η Στυλίδα ήταν η μεγάλη νικήτρια στην αναμέτρηση των δύο λιμανιών του νομού, όπου και πέρασε με το ευρύ 0-4 από τον Άγιο Κνωσταντίνο επί του τοπικού Άρη.

Από νωρίς η πρωτοπόρος Στυλίδα έδειξε πως ήθελε το παιχνίδι και μπήκε δυνατά δείχνοντας τις προθέσεις της, κατάφερε να πετύχει δύο τέρματα με τη συμπλήρωση του πρώτο 20λεπτου, ενώ στη συνέχεια έλεγξε το ρυθμό και με το υπέρ της 0-2 να πάει στα αποδυτήρια.Στην επανάληψη είχαμε ακριβώς το ίδιο σκηνικό, όπου 10 λεπτά μετά τη σέντρα τριπλασίασε τα τέρματά της και λίγο πριν την εκπνοή διεύρυνε το σκορ σε 0-4.
Οι γηπεδούχοι – που σήμερα γιόρταζαν τα 87 χρόνια τους – δεν μπόρεσαν σε καμία των περιπτώσεων να κοντράρουν την πρωτοπόρο με ουσιαστικές ενέργειες και να πετύχουν κάτι αξιόλογο.